Forum Bogdan Barton radzi Strona Główna Bogdan Barton radzi
Wędkowanie z przewodnikiem
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Metoda drgającej szczytówki + sprzęt

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Bogdan Barton radzi Strona Główna -> Dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wedkarz1990




Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:46, 15 Lip 2015    Temat postu: Metoda drgającej szczytówki + sprzęt

Witajcie !

Chcę zakupić wędkę typu picker , ponieważ chcę zacząć poławiać rybki z dna a z drugiej wędki z toni na bolonkę ze spławikiem . Jakieś porady na temat zestawów lub techniki połowu ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Kozyra




Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 6:52, 16 Lip 2015    Temat postu:

Takie połączenie metod nie sprawdza się - nie jesteś w stanie komfortowo ogarnąć jednocześnie obu ( bo wywnioskowałem, że chcesz posługiwać się nimi w jednym czasie), w takim układzie lepsza będzie zwykła gruntówka z sygnalizatorem jako druga wędka. Natomiast jeżeli typowo z gruntu to ja widzę to tak:
wędka typu feeder cw do 80g - pickery to zazwyczaj do 40g i ciężko osiągnąć nimi satysfakcjonujące odległości.Nie pisałeś, czy łowisz jeziorowo, czy np na małych stawach, komercjach etc. Długość 3,3- 3,6m -im dłuższy kij, tym większy zasięg rzutu. Kołowrotek rozmiaru od 2500 do 4000, praktycznie nada się każdy. Mile widziana szpula do dalekich rzutów i dokładny hamulec. Waga kręcioła mniej istotna - wędka leży na podpórkach.
Żyłka od 0,18 do 0,25. Koszyki zanętowe do 30g obciążenia własnego na jezioro i więcej na rzekę. Haczyki duże, przynęty też. Odpadają makarony i miękkie ciasta. O całej reszcie spokojnie poczytasz w sieci, jest tego mnóstwo. Celowo nie podaję firm, serii wędek bo nie wiem jakim budżetem dysponujesz. Sprzęt skompletujesz praktycznie na każdej półce cenowej, ale każdy szuka czegoś innego. To są ogólne założenia wypraktykowane przeze mnie od lat i przerzucenia przez ręce wielu wędzisk i kręciołów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wedkarz1990




Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:35, 16 Lip 2015    Temat postu:

łowię na jeziorze ok 10 ha... łowisko ,które zanęcam ma od 1-5 m (różnica 15 m od brzegu). łowię na około 20 metrach od brzegu gdzie jest około 3,5 m głębokości . ten "spad " jest jednocześnie najgłębszym miejscem w jeziorze. Spad z północy na południe - czyli zdaniem pana Bogdana najlepsze łowisko. łowię na tym łowisku leszcze po kilogramie . Ogólnie dużo brań mam w tym miejscu. Chcę nauczyć się łowienia gruntowego, ponieważ chcę się wybrać na nockę Smile czy nie wygodne ? są dzwoneczki Smile a po 2 obie wędki na podpórkach i moja dziewczyna , która łowiłaby bolonką Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Kozyra




Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:56, 16 Lip 2015    Temat postu:

W nocy na bolonkę? Brzmi ciekawie. Odradzam jednak nocne łowienie na DS, w każdym razie nie zaczynałbym nauki od nocnych zasiadek. Ilość splątań, ryzyko połamania szczytówek przy zarzucani, konieczność pilnowania wędek - a nie dziewczyny Wink Każdy dodatkowy element na szczytówce - dzwonek, świetlik zwiększa ryzyko splątania i uszkodzenia sprzetu. Do takiego integracyjnego łowienia najlepsze będą zwykłe gruntówki z sygnalizatorem elektronicznym. Nie musisz ich pilnować, zapiszczą jak trzeba.
Co do łowiska, to w takim układzie wystarczy pickerek 40g, ale musisz potrenować technikę rzutu, bo załadowany koszyk waży nieco więcej. 2,70 to minimum, króciaki może są i szybsze w zacięciu, ale nie oferują żadnego komfortu holu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wedkarz1990




Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:09, 16 Lip 2015    Temat postu:

źle mnie zrozumiałeś ... na nocce chcę łowić na gruntówkę - picker... albo może rzeczywiście masz rację . Może lepszym wyborem byłaby zwykła teleskopówka z sygnalizatorem

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniek73




Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Augustów

PostWysłany: Pią 19:03, 17 Lip 2015    Temat postu:

Jak dla mnie nie ma jak spławik. Oczywiście nocą ze świetlikiem na antence. Czy bolonką czy odległościówką to jak kto lubi. Łowię tym i tym.
Połamania


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Bogdan Barton radzi Strona Główna -> Dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin